Koidula etluskonkurss toimus viiendat korda!

Etluskonkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus. Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori avaldatud looming. Konkursi korraldajad on Koidula muuseum ja Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing ning patrooniks on poetess Doris Kareva. Auhinnafondi toetavad Kultuurkapital, Pärnu linn, Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing ja mitmed Eesti teatrid.

Eelmisel aastal möödus 175 aastat Lydia Koidula sünnist. Väärikaks Eesti Vabariik 100 sündmuseks ja Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 9.märtsil 2019. a. Pärnus, Koidula muuseumis.

Eelvoorud toimuvad:

TALLINNAS Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuses Laupäeval, 26. jaanuaril kell 11 Teated: Elle-Mari Talivee 6722847 ellemari@utkk.ee

KURESSAARES Aavikute muuseumis Laupäeval, 26.jaanuaril kell 12 Teated: Piret Hiie-Kivi 4533706 piret@muuseum.tt.ee

VÕRUS Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumis Reedel, 8.veebruaril kell 14 L. Koidula ja Võrumaaga seotud autori looming
Teated: Aimi Hollo 56297242 aimi@lauluisa.ee

TARTUS Oskar Lutsu majamuuseumis Laupäeval, 16.veebruaril kell 11 Teated: Meeli Väljaots 58109397 meeli.valjaots@katarina.ee

PÄRNUS Koidula muuseumis Laupäeval, 16. veebruaril kell 12 Teated: Elmar Trink 5286522 elmar@pernau.ee

FINAAL toimub 9. märtsil 2019 Pärnus, Koidula muuseumis

Lisainfo: Elmar Trink, +372 5286522, elmar@pernau.ee www.parnumuuseum.ee/koidula www.kirjanikemuuseumid.ee

Etluskonkurss